IKEA házhoz szállítás mennyire pontos?

Rendeltem pár dolgot IKEA-ból, vidékre, meghatározott időpontra, héten pénteken 11-17 között.

Ezzel mennyire lehet bátran számolni, vagy ez csak egy ilyen "becsült" idő és lehet összejön lehet nem?

Bár láttam hogy vannak olyan lehetőségek is hogy két dátum között bármikor jöhet, viszont én a megrendelésemet konkrét időpontra foglaltam.

Köszi!

reddit.com
u/Shoeaddictx — 7 days ago

4 millió forintig milyen autót ajánlanátok?

Heti 3-4x használnám, leginkább bevásárlásra megyeszékhelyen, illetve hétvégén hazautazni vagy elmenni valamerre, ami max 100km odavissza. Mindennel, átírással lenne rá kb. 4 millió forintom, ha nagyon tetszik, akkor 4.2-4.3, de szeretnék 4 millió alatt maradni.

Honda Civic 2018, 1.0T-t nézegettem, van egy pár 3.5-4.5 millió környékén, de számomra egyszerűen nagyon fura, egy 988 köbcentis motor, ami 129 LE. Külsőre borzasztóan tetszik, de így nem tudom belevágjak-e. Itt helyben lenne is egy, 3.7m Ft környékén.

Ezen kívül régebbi 2014-2016-os Honda Civic-eket néztem, Toyota Avensis-eket, illetve ránéztem a BMW i3-ra de hát...ennyiért max a legkisebb akksis lenne.

Ja és, benzineset szeretnék.

Fogyasztás annyira nem számít, nyilván ne fogyasszon 14 litert, de amúgy nem ez a fő szempont jelenleg. BMW-t, Merci-t, Audi-t nem szívesen vennék, a hazai sztereotípiák miatt.

Köszi előre is a segítséget!

reddit.com
u/Shoeaddictx — 8 days ago

Albérlőként hogyan regisztrálhatok ingyenes parkolásra?

Sziasztok, nem rég költöztem be Debrecenbe és láttam, hogy van ingyenes parkolásra mód ha regisztrálok. Lenne egy kérdésem:

- Lakcímkártyámon meg kell jelölnöm az új lakcímemet ahol bérlek?

Vagy mi a módja ennek? Köszi.

reddit.com
u/Shoeaddictx — 20 days ago

Ti elfogadnátok ezt az állásajánlatot?

Sziasztok,

20-as éveim végén járok, férfi vagyok, dolgoztam már irodában, gyári irodában, emberek között, bejártam, voltam hibridben, de COVID közepe óta távmunkában vagyok.

Egy ideje gondolkodom azon, hogy keresnem kellene egy hibrid munkát, de itt vidéken elég nehéz sajnos olyat találni ami IT (abban dolgozom). Viszont kicsit úgy érzem, hogy "kimaradok" az irodai életből, a kávézgatásból, a benti dumálásokról, stb. De lehet hogy csak olyan érzésem van, hogy "a szomszéd fűje mindig zöldebb", de közben meg lehet nem, nem tudom.

Eddig bruttó 690 ezer forintot kerestem és kaptam most egy állásajánlatot, bruttó 1.5 millió forintos fizetéssel egy budapesti cégtől, és teljesen távmunka lenne ez is egy darabig. Aztán hogy meddig, nem tudom. Ha később megkövetelik a bejárást akkor vagy fel kell költöznöm vagy innen vidékről vonatozgatnom.

Szóval az a dilemma, hogy mégis mit lehet csinálni ilyenkor? Fogadjam el, örüljek a pénznek, tegyek félre minél többet ameddig tudok, aztán ne foglalkozzak ilyen dolgokkal, vagy ne fogadjam el és próbáljak keresni valami hibrid munkát a környéken ami tuti nem fog ennyit fizetni? Nyilván, még van csomó időm irodában dolgozni, így is fel lehet fogni.

Fura, mert anno annyira távmunkában akartam dolgozni, és most magam sem tudom mit akarok...úgy érzem hogy sosem jó nekem semmi, és mindig azt akarom ami nincs. Lehet ha meg heti 4-5 napot irodában kellene dolgoznom, akkor azt gyűlölném...fogalmam sincs. :/ Csak néha eljátszom a gondolattal hogy hú, milyen jó lenne néha szépen felöltözni, bemenni irodába, dumálni, stb.

Lehet hogy pszichológusra van szükségem? :D

reddit.com
u/Shoeaddictx — 27 days ago
▲ 11 r/bladee

'Durins Bane' is one of his best songs ever

Whitearmor absolutely killed it with the beat and Bladee's flow on that song is perfect.

reddit.com
u/Shoeaddictx — 1 month ago

Mit gondoltok azokról a szülőkről, akik bent dohányoznak a családi házban?

Komolyan érdekelne a véleményetek erről, mert nekem eléggé megosztó téma. Egyrészt értem, hogy a saját otthonában mindenki azt csinál, amit akar, viszont amikor gyerekek is vannak a házban, szerintem ez már nem csak „magánügy”.

Sok helyen még mindig teljesen természetes, hogy a konyhában vagy a nappaliban megy a cigi, miközben ott van a gyerek is. Nekem ez elég furcsa, főleg úgy, hogy már elég régóta köztudott, mennyire káros a passzív dohányzás.

Én például 25 évig így éltem, szóval első kézből tapasztaltam, milyen ez, borzasztó. Emiatt lehet, hogy kicsit érzékenyebb vagyok a témára, de pont ezért érdekelne mások véleménye is.

Ti hogy látjátok ezt? Belefér, mert „az ő házuk, az ő szabályaik”, vagy szerintetek ez már felelőtlenség a nem dohányzó ott élőkkel szemben? Esetleg van valakinek személyes tapasztalata (akár gyerekként, akár szülőként)?

reddit.com
u/Shoeaddictx — 1 month ago

A jogászok miért kapnak doktori címet?

Komolyan nem értem, elvégeztem egy alapképzést majd egy mesterképzést, nem jogi pályán hanem STEM területen.

Mitől "több" a jogi tanulmány és végzettség/diploma mint bármi más, miért kapnak a jogászok doktori címet? Sajnos van pár olyan ismerősöm aki csak a doktori cím miatt végezte el a jogi diplomát...

reddit.com
u/Shoeaddictx — 1 month ago
▲ 89 r/hungary

Én el tudnám képzelni Ruff Bálintot miniszterelnökként

Kevés olyan magyar politikus van, akit szívesen végig tudnék hallgatni, akár ha órákig is beszél. Aki tényleg ennyire őszinte és jóakaró és akire ha ránézel, nem azt érzed hogy "na még egy n+1 politikus".

A mai beszéde/bemutatkozása után ki kell jelentenem, hogy ez az ember egyszer még miniszterelnök lesz.

reddit.com
u/Shoeaddictx — 1 month ago

I love the first version which is all white but yellow sole, but I'm scared people would think it got yellow because of time and make it look "worn" already?

The second version is a safer bet, but also more "basic".

What do you think? It's for everyday wear.

u/Shoeaddictx — 2 months ago
▲ 369 r/hungary

Mai nap vettem kíváncsiságból és azt kell hogy mondjam, ez ugyanaz mint amit a KFC-ben kapsz ha Kentucky Gold szószt kérsz.

Auchan-ban lehet kapni általában, vagy random kisboltokban, illetve lehet rendelni.

Zseni cucc! Ajánlom ha szeretitek, ezeréve kerestem.

u/Shoeaddictx — 2 months ago

So I bought a bottle of Bergamask. This is the batch code: 08256. I’ve read a lot about it being weak nowadays and not lasting.

Well, I sprayed it once on my arm at 1:30 PM. Now it’s 9:45 PM and I can still smell it as I’m typing this, every now and then the scent hits me again.

I could smell it all day. I went to the gym around 4–5 PM, and after that I took a shower. And yes, it’s still there, strongly.

About an hour ago I went into the bathroom, and after I left, a family member went in and mentioned that they could smell it throughout the entire bathroom.

Such a unique smell, I didn't like it as much at first, but now I love it. If only there was a bit more bergamot in the drydown.

So yeah… this thing is seriously nuclear. I don’t understand people who complain about it, but on me it’s brutally strong, honestly, I wouldn’t dare spray more than two times.

reddit.com
u/Shoeaddictx — 2 months ago